HomeВирощування зеленіЗелень та трави, що можна вирощувати в приміщенні цілий рік
Зелень та трави, що можна вирощувати в приміщенні цілий рік

Зелень та трави, що можна вирощувати в приміщенні цілий рік

Додайте свіжий смак до своїх страв – навіть коли сніг летить проти кухонного вікна – вирощуючи трави в приміщенні протягом усього року. Вам навіть не знадобиться якесь спеціальне обладнання, якщо ви дасте їм багато води та сонячного світла.

Як вирощувати зелень та трави вдома

За загальним правилом вирощування зелені розміщуйте свої трави в місці, куди щодня потрапляє не менше шести годин сонця.

Крім сонячного світла, всі трави потрібно висаджувати в горщики з хорошим дренажем. Якщо ви стурбовані тим, що дренажні отвори зіпсують вашу стільницю або підвіконня, використовуйте блюдце або підкладку, щоб збирати зайву воду.

Бугила городня або Кервель

Бугила городня або Кервель

Посійте насіння червіла наприкінці літа. Ця рослина, яку ще називають французькою петрушкою, добре росте й при слабкому освітленні, для процвітання їй потрібні температури від 18 градусів до 24 градусів.

Лавр

Лавр

Це багаторічник, який найкраще росте при контейнерному садівництві. Поставте горщик на східне чи західне вікно. Лавр потребує доброї циркуляції повітря, щоб залишатися здоровим.

Базилік

Базилік

Починайте вирощувати базилік з насіння і поставте горщики на вікно, що виходить на південь. Йому подобається багато сонця і тепла.

Зелена цибуля

Зелена цибуля

У кінці вегетаційного періоду викопайте грудку цибулини зі свого саду і пересаджуйте її в горщик. Залиште горщик зовні, поки листя не відімре. На початку зими перенесіть горщик у найбільш прохолодне приміщення (наприклад, у ваш підвал) на кілька днів. Потім помістіть його на своє найяскравіше вікно.

Орегано

Орегано

Найкращий варіант – почати з саджанця, який був викопаний з відкритої висадки орегано. Після того, як ви посадили цей саджанець у горщик, помістіть його на вікно, що виходить на південь.

Петрушка

Петрушка

Можна починати вирощувати петрушку з насіння або викопувати грудку з вашого саду в кінці сезону. Петрушка любить повне сонце, буде рости але повільно у вікні східному чи західному.

Розмарин

Розмарин

Зріжте гілочку розмарину та зберігайте його у вологому органічному субстраті, поки він не вкорениться. Найкраще росте на вікні, що виходить на південь. Очікуйте, що ваша кухня буде пахнути свіжістю протягом прохолодних сезонів завдяки різкому аромату цієї трави – вона діє як природний освіжувач повітря!

Естрагон

Естрагон

Період спокою пізньої осені або на початку зими – важливий для вирощування естрагону в приміщенні. Пересадіть у горщик рослини з вашого відкритого саду і залиште назовні, поки листя не відімре. Занесіть його до свого найпрохолоднішого приміщення дому на кілька днів, потім поставте його у вікно, що виходить на південь, для отримання якомога більше сонця. Добре підгодовуйте рідким добривом.

Шавлія

шавлія

Візьміть наконечник, який ви зрізали з рослини на відкритому повітрі, щоб почати вирощувати кімнатну шавлію. Шавлія добре переносить сухе повітря в приміщенні, але їй потрібне сильне сонце з вікна, що виходить на південь.

Чебрець

Чебрець

Можна почати чебрець в приміщенні, вкорінивши м’який наконечник, який був вирізаний з рослини на відкритому повітрі, або викопавши і пересадивши всю рослину. Чебрець любить повне сонце, але виросте і у вікні східному чи західному.