HomeСадові квітиЯк виростити пишні хризантеми, які будуть тішити вас цієї осені
Як виростити пишні хризантеми, які будуть тішити вас цієї осені

Як виростити пишні хризантеми, які будуть тішити вас цієї осені

Хризантеми мають найрізноманітніші квітки та види кущів. Будьте готові вражатись вибором для вирощування хризантем, найяскравіших та найнадкрасивіших квітконосів осені.

Квіти хризантем можуть бути досить екстравагантним, кульковидні, пласкі, махрові, багатокольорові… Вони можуть похвалитися багатою палітрою, яка перегукується з яскравими золотими, рудими та червоними барвами осені та включає традиційні монокольорові сорти, а також біколор та навіть триколірні квіти.

Незалежно від вашого стилю саду – кричущий чи повсякденний, стриманий чи формальний – для вас знайжеться свій улюблений сорт. А що є найкраще для садівників, хризантеми, переважно, стійкі до шкідників і хвороб. А також в них немає вимог, окрім достатнього сонячного світла та постійного поливу.

Вибір сорту хризантем

Вибір сорту хризантем

Наприкінці літа, коли інші квіти припиняють сезон цвітіння, хризантеми навпаки розквітають. Як і пуансеттії, вони фотоперіодичні, тобто вони покладаються на певну кількість світла, щоб надіслати сигнал, що настав час почати викидати квіти.

В середньому садові хризантеми не почнуть викидати бутони, пдоки триватимуть менше 10 годин. Цвітіння настає через 6-10 тижнів. Холодні температури також не турбують хризантеми. Насправді, холодна погода посилює кольори і зберігає квіти свіжим до тих пір, поки важкий вбивчий мороз не зробить неможливим будь-яке садівництво. Якщо ви виберете ранньостиглий, середньостиглий та пізньостиглий сорти, вам доведеться спостерігами цілих сім тижнів цвітіння – блискучий останній кольоровий акорд для будь-якого пейзажу.

Вирощування багаторічних хризантем

Вирощування багаторічних хризантем

Хоча хризантеми – технічно багаторічні рослини, їх часто вирощують як однорічні через дрібну кореневу систему, схильну підніматися прямо з землі під час зимових циклів заморожування-відтавання. Якщо ви живете там, де зима може бути холодною, переходьте до ранньоквітучих сортів – вони скоріше виживуть та повернуться в наступні роки. Ті з вас, хто живе на півдні, можуть вибрати сорти, для отримання повного потенціалу яких потрібно більше часу. Взимку застосовуйте мульчу, щоб допомогти рослинам пройти через холодну погоду.

Нарешті, щоб ще більше збільшити шанси на те, що ваші хризантеми переживуть зиму, розгляньте, як посадити їх навесні замість кінця літа, щоб дати кореневим системам достатньо часу для приживання.

Догляд за хризантемами

Догляд за хризантемами

Грунт: хоча хризантеми добре себе почувають практично в будь-якому типі грунту, вони отримують користь від щедрої допомоги домашнього компосту. Перемішайте основний грунт з великою кількістю компосту під час посадки. Однак грунт повинен бути добре дренований, інакше рослини загниють.

Сонячне світло: хризантеми, посаджені на сонці, цвітуть рясніше, ніж ті, що перебувають у півтіні. Оптимальний чам від шести до восьми годин прямого світла.

Вода: неглибококореневі хризантеми швидко висихають. Обов’язково поливайте регулярно, особливо під час сухих днів і восени, коли рослини накопичують енергію для виживання взимку.

Прищипування: Якщо вам не подобається високий вигляд кущів хризантем, Видаліть кінчики стебел на початку сезону, щоб заохотити розростання завширшки. Повторюйте процес кожні два тижні до середини липня. Хризантеми, посаджені як однорічники в кінці літа, не потребують цього.

Взяття ростків у хризантем

Взяття ростків у хризантем

Створити нові рослини з улюблених хризантем легко. Просто відірвіть 10-сантиметрове стебло з листям і покладіть його в горщик, наповнений безземельним середовищем, таким як вермікуліт. Тримайте його вологим і на відкритому повітрі у світлому місці.

Через пару тижнів пересадіть паростки (які проростили коріння) у невелику ємність, наповнену земляним ґрунтом. Удобрюйте раз на тиждень. Через два-три тижні, пересадити рослину в сад і продовжувати підгодівлю.