HomeВирощування овочівЯк виростити гарбуза у своєму саду цієї осені
Як виростити гарбуза у своєму саду цієї осені

Як виростити гарбуза у своєму саду цієї осені

Не буває осені без гарбуза – великі, маленькі, помаранчеві, білі сорти бентежать різноманіттям. Хоча ви могли б рипдбати кілька готових на місцевому овочевому ринку, почніть нову осінню традицію, вирощуючи гарбузи у власному саду. Ці витривалі овочі добре ростимуть майже де завгодно при правильному догляді.

Повний покроковий посібник з вирощування гарбуза – і на всі ваші найактуальніші відповіді – нижче.

Як виростити гарбуза

1. Зберіть гарбузове насіння

Гарбузи бувають у сотнях сортів, що відрізняються розмірами, кольором, смаком та текстурою, тому жоден тип не може претендувати на звання “найкращого”. Від гігантів до маленьких крихітних гарбузиків, для вас є різноманітність вибору. Ознайомтеся з деякими гарбузовим насінням для замовлення в Інтернеті.

Зберіть гарбузове насіння

2. Посадіть насіння гарбуза на повне сонце

Зазвичай гарбузове насіння висівають прямо в землю. На кожному пакеті з насінням має бути написано, скільки часу в середньому потрібно рослині для вирощування повноцінних гарбузів (“Дні зрілості”). Наприклад, маленьким цукровим гарбузам потрібно 100 днів, щоб досягти зрілості. Якщо ви хотіли, щоб вони дозріли приблизно за тиждень до Хеллоуїна, тоді плануйте садити їх в середині липня.

Виберіть ділянку з повним сонцем та розподіліть насіння, виходячи з рекомендацій, наведених не пакеті. Лози гарбуза можуть розповсюджуватися досить далеко, хоча є кілька «кущових» сортів, які ростуть у більш компактній формі.

Якщо ви відчуваєте себе гарбузовим дизайнером, посадіть насіння в гарбузові «горби» – кургани грунту, трохи підняті від землі. Пагорби, як правило, прогріваються швидше. Це піднімає рослину і дозволяє довгим лозам трохи рости донизу.

Посадіть насіння гарбуза на повне сонце

3. Полив та догляд за рослинами гарбуза

Більшість овочевих культур потребують глибокого, але м’якого поливу раз на тиждень – приблизно 3 сантиметри води за один раз. Регулюйте полив відповідно до опадів. Примітка: листя гарбуза можуть виглядати в’ялим в післяобідню спеку, навіть якщо грунт ще вологий. Втримайтеся від спокуси ще більше зволожити ґрунт, якщо листя ввечері або під хмарним покривом знову жваве, оскільки перезволоження може сприяти гниттю коренів. Мульчування своїх грядок допоможе зберегти рослини гарбуза стабільно зволоженими, а також приборкати бур’яни.

Взагалі лози не потрібно обрізати. Великі листя допомагають їм виробляти більше вуглеводів, а це означає більш смачний гарбуз. Деякі люди розріджують свої рослини до одного або двох плодів, щоб виростити гігантські гарбузові плоди, але, якщо ви не страждаєте на гігантоманію, можна пропустити цей крок.

Полив та догляд за рослинами гарбуза

4. Удобрювати ґрунт за потребою

Використання універсального добрива для овочевого саду (не призначеного для газонів) може забезпечити гарбузам потрібний рівень підкормки. Також хороша ідея перевіряти свій грунт кожні пару років. Результати розкриють, з яким типом ви маєте справу – включаючи рН та рівень поживних речовин – та допоможуть спланувати відповідний спосіб підгодівлі.

5. Збирання урожаю гарбуза

Після кількох місяців вирощування ваші гарбузи досягнуть зрілості, коли їх шкірка затвердіє і досягне бажаного відтінку. Однозначно збирайте урожай перед сильним морозом, який пошкодить плоди. Виріжте лозу ножицями для обрізки, залишивши кілька дюймів стебла. Тоді насолоджуйтесь плодами своєї праці – чи різьбленням, приготуванням їжі, чи прикрашанням.

Часті питання по вирощуванню гарбуза

Часті питання по вирощуванню гарбуза

У вас є більше питань щодо вирощування гарбуза? Ось що вам потрібно знати.

Чи можна посадити насіння з купленоuj в магазині свіжого гарбуза?

Краще купувати насіння від авторитетного бренду, ніж збирати їх від випадкового гарбуза. Таке насіння цілком може й не зісти зовсім. бо дати плоди неналежної якості.

Навіть якщо насіння проростає, вони можуть дати іншу рослину, якщо відбулося перехресне запилення з іншим видом кабачків. Використання збереженого насіння може послужити цікавим експериментом, але варто витратити трохи грошей на перевірене насіння для надійного постачальника.

Чи можна вирощувати гарбузи в контейнерах?

Так! Чим більше ємність, тим краще. Обережно стежте за грунтом – контейнерні грядки висихають швидше, ніж звичайні.

Чку мульчу слід покласти під гарбуза?

Розкидання шару соломи під вашим урожаєм, що розвивається, може допомогти захистити гарбузи у спекотні літні місяці. “Наявність такої мульчі, як солома, допоможе зменшити випаровування та втрати вологи з ґрунту. Це допоможе трохи охолодити грунт, а також зберегти гарбуз чистішим.

Скільки часу потрібно для вирощування гарбуза?

Гарбузу зазвичай потрібно близько трьох місяців, щоб досягти зрілості, але це може залежати від сорту. Перевірте пакет насіння на “Дні до зрілості”, щоб визначити, коли можна очікувати збирання врожаю.

Чи занадто пізно садити гарбуз?

Це залежить від сорту. Для вирощування гарбуза багатьом сортам потрібно не менше 100 днів, що робить липень чудовим часом для початку посадки. Але поки у вас є достатньо часу до настання холодної погоди та зимових заморозків, продовжуйте!

Чому опадають мої гарбузові квіти?

Гарбузи дають як чоловічі, так і жіночі квіти. (У жіночих квітів сімейства кабачків є зав’язь – що схоже на маленький міні-плід – прямо під ними.) Чоловічі квітки зазвичай розкриваються першими і опадають. Нічого страшного!