HomeВирощування овочівЯк виростити авокадо з кісточки – 5 простих кроків
Як виростити авокадо з кісточки - 5 простих кроків

Як виростити авокадо з кісточки – 5 простих кроків

Ви, імовірно, знаєте, що більшість страв може бути корисним, якщо додати кілька вершкових авокадо. Цей поживний фрукт насичений поживними речовинами, такими як здорові жири та клітковина, а також вітамінами C, E та K! І хоча ви можете легко придбати авокадо в місцевому продуктовому магазині, ви, можливо, зупинилися, замислюючись, як чудово було б виростити власне. Погана новина полягає в тому, що може знадобитися мінімум п’ять років, щоб дерево авокадо почало плодоносити. Хороша новина полягає в тому, що за допомогою однієї кісточки авокадо, кількох простих засобів і розуміння деяких основних порад по догляду ви можете навчитися вирощувати авокадо усебе вдома без особливих зусиль.

Як виростити авокадо з кісточки

Необхідні матеріали

 • Насіння авокадо
 • Зубочистки
 • Склянка або інша ємність
 • Горщик
 • Посадковий ґрунт
 • Садова лопаточка

Як виростити авокадо в домашніх умовах

 1. Збережіть кісточку авокадо (не розрізаючи і не пошкоджуючи її) і змийте залишки плоду. Дайте висохнути, а потім вставте 3-4 зубочистки приблизно біля половини кістки – але не протикайте наскрізь.
 2. Підвісьте широким кінцем ямки униз в склянку або банку. Наповніть ємність достатньою кількістю води, щоб нижня третина насіння була занурена у воду.
 3. Поставте склянку в тепле місце, захищене від прямих сонячних променів, і регулярно міняйте воду. Приблизно через 2-6 тижнів повинні з’явитися коріння і паросток. Якщо ні, почніть з початку з іншим насінням.
 4. Коли паросток досягне приблизно 15 см у висоту, зріжте його приблизно наполовину, щоб стимулювати зростання коренів.
 5. Після того, як пагон знову виросте, посадіть паросток у 25-сантиметровий горщик, наповнений поживним ґрунтом з PH від 5,5 до 6,0. Тепер настав час дозволити вашому дереву авокадо рости, рости, рости!

Як виростити авокадо з кісточки

Як доглядати за деревом авокадо

Поставте горщик на сонячне місце в приміщенні і поливайте його злегка, але часто. Мета полягає в тому, щоб грунт залишався вологим, але не мокрим. Ви можете поставити горщик на відкритому повітрі влітку, якщо температура буде вище 10°C. Час від часу обрізайте рослину (кожні нові 15 сантиметрів або близько того обрізайте наполовину), щоб забезпечити пишність крони.

Поради щодо вирощування авокадо на відкритому повітрі

Авокадо є тропічними рослинами (вони є рідними для південної Мексики), тому ви можете висаджувати дерева авокадо в землю на відкритому повітрі в регіонах без заморозків або у теплиці. Найкраще вони живуть у багатих, добре дренованих ґрунтах з повним сонячним світлом і середньо-високою вологістю. В ідеалі ви можете садити їх у період з квітня по червень. Дайте їм достатньо місця під час посадки, особливо якщо ви вирощуєте кілька дерев, оскільки вони можуть досягати будь-якої висоти від 120 до 250 сантиметрів у висоту і до метра в ширину за відповідних умов. Крім того, дерева авокадо мають дуже неглибокі корені, які в основному ростуть у верхніх 20 сантиметрах ґрунту. З цієї причини мульчування (виберіть грубий варіант) є ключовим після посадки. Поливайте рослину 2-3 рази на тиждень, ретельно змочуючи грунт, а потім даючи йому висохнути перед повторним поливом.

Чи дасть моє дерево авокадо плоди?

Перш ніж приступити до вирощування власного дерева авокадо, слід пам’ятати про одну важливу річ: цим деревам зазвичай потрібно від 5 до 13 років, щоб давати плоди. Це також досить складно, щоб це відбувалося в приміщенні, тому вони часом досить дорогі в магазинах.

Але навіть незважаючи на те, що ваше дерево не принесе плодів найближчим часом (або коли-небудь взагалі), авокадо, вирощене своїми руками буде радувати вас зеленю. А у стравах можна використовувати й ті, що з магазину.