HomeВирощування овочівЯк вирощувати соняшники для чудових урожаїв
Як вирощувати соняшники для чудових урожаїв

Як вирощувати соняшники для чудових урожаїв

Соняшники досить легко вирощуються, але вам доведеться бути уважними при догляді за ними.

Соняшники бувають у широкому асортименті розмірів. Деякі сорти виростають до 3 метрів заввишки, а квітки завширшки – 30 см та більше; однак карликові сорти можуть бути від 30 до 60 сантиметрів у висоту. Є також ранні соняшники середньої висоти, які стоять заввишки від 1 метру до 1,5, з квітами завширшки від 15 до 20 сантиметрів. Деякі сорти дають одну велику квітку, інші утворюють кілька.

І не будемо забувати про їх насіння. Насіння соняшнику може покращити все – від хлібобулочних виробів та граноли до салатів та песто, плюс вони добре підходять в якості корму тварин та птахів. Соняшникову олію, яка відома своєю користю для шкіри, можна навіть знайти у багатьох косметичних засобах та милах. Що стосується саду, ви можете розглядати соняшники в естетичних цілях, але вони також можуть діяти як розмежувачі ділянок вашого городу або живі опори для бобових.

Тоже перейдемо до наших найкращіх порад, як виростити ваші чудові найздоровіші соняшники.

Обов’язково посадіть їх на повному сонці

Обов’язково посадіть їх на повному сонці

Якщо можливо, виберіть ділянку під повним сонцем на північній стороні саду, щоб високі рослини не затінювали інші овочі. Соняшник не вибагливий щодо ґрунту, тому вам не потрібно надто турбуватися про це.

Саджанці соняшнику є холодостійкими, тому цілком можливо висаджувати насіння навесні, через пару тижнів після останніх морозів. Однак у більшості районів найкраще почекати, поки грунт достатньо прогріється.

Якщо ви сієте насіння безпосередньо у грунт, занурюйте насіння соняшнику на глибину від 3 сантиметрів до 10. Відстань між великими сортами має бути не менш ніж 45 сантиметрів, а карликові або середні сорти міють бути на відстані 30 сантиметрів один від одного. Після посадки лідянку треба добре полити.

Додайте шар мульчі

Додайте шар мульчі

Укрийте землю шаром мульчі від висотою 5 до 10 сантиметрів для збереження вологи та запобігання проростання бур’яну. Соняшники є посухостійкими, але вони краще виростатимуть, якщо поливати їх регулярно з того моменту, коли квіти почнуть розвиватися й до моменту дозрівання.

Які можуть бути проблеми?

Які можуть бути проблеми?

Соняшники надзвичайно безпроблемні, але на них слід звернути увагу на кілька питань. Вам слід спасати урожай, якщо вертицилій – ґрунтовий грибок, який утворює мертві ділянки вздовж листкових жилок – стає проблемою.

Щоб захистити насіння від птахів, можна накрити квіти сітчастими пакетиками, старими колготками або перфорованими пластиковими пакетами. Рання осінь може заважати запиленню і спричинити у рослини порожнє насіння.

Урожай соняшника в потрібний час

Урожай соняшника в потрібний час

Збирайте насіння, як тільки вони почнуть буріти, або задня частина насінних головок жовтіє. Ви з легкістю помітите цей момент, тому що головки зазвичай починають осипатися, коли вони готові до збирання.

Зрізайте свої соняшники разом з кількома сантиметрами стебла.

Щоб висушити їх на корм для тварин, повісьте догори дном у сухому, добре провітрюваному місці – наприклад, у гаражі чи горищі – до повного висихання. Потім можна зберігати їх у пластикових пакетах або скляних банках.

Спробуйте обсмажити насіння

Щоб приготувати насіння соняшнику, замочіть їх на ніч у воді (або міцній солоній воді, якщо бажаний солоний присмак), процідіть і викладіть на неглибокий лист для випічки. Обсмажуйте протягом 3 годин при 100 градусах Цельсия або до хрусткої скоринки.

Спробуйте обсмажити насіння