HomeВирощування ягідЯк вирощувати полуницю
Як вирощувати полуницю

Як вирощувати полуницю

Соковита і солодка, з гарною квіткою, полуниця — чудова рослина для початківців, включаючи навіть дітей, і її можна садити цілий рік.

Ви можете купувати рослини полуниці в горщиках у садових центрах більшу частину року, але традиційно люди купують саджанці.

Зазвичай не садять полуницю з насіння, але якщо ви готові до труднощів, квітень або травень – найкращий час, і вони почнуть плодоносити наприкінці літа.

Але якщо ви хочете швидших результатів, краще купувати саджанці полуниці в садовому центрі або в Інтернеті для більш раннього врожаю в червні та липні.

Як вирощувати полуницю

Як вирощувати полуницю: найкращі сорти

Існує три основних типи полуниці, і залежно від розміру та сорту врожаю, який ви оберете, залежить, який сорт ви оберете.

Найпоширенішим і популярним видом полуниці є червнева полуниця, тому що вона дає свої плоди на початку – в середині червня.

Є багата різноманітність сортів від ультраранньостиглих до пізньостиглих.

Нарешті, є ремонтантна полуниця. Ви можете подумати, що це означає, що вона плодоносить цілий рік, що є обґрунтованим припущенням, але насправді цей сорт дає великі плоди в червні, а потім періодично плодоносить протягом решти літа до жовтня.

Де вирощувати полуницю

Велика перевага полуниці в тому, що її можна садити практично скрізь.

Якщо у вашому саду є хороший шматочок ґрунту, вони блискуче ростуть у землі, але якщо у вас немає, ви можете вирощувати їх так само добре в гарній великій діжці, мішку для вирощування та навіть підвісних кошиках.

Як вирощувати полуницю

Альпійська полуниця може рости в тіні, але якщо ви виберете червневу і ремонтантну полуницю, її потрібно помістити в таке місце, де вона отримуватиме багато світла, щоб вона могла плодоносити.

Одне, чого не рекомендується, це намагатися вирощувати полуницю в приміщенні.

Набагато краще, якщо полуницю вирощують на відкритому повітрі, тому що вона повинна запилюватися комахамиї. Тому, якщо ви тримаєте їх у теплиці цілий рік, то побачите, що не отримаєте великого врожаю.

Як виростити полуницю: поради по догляду

Коли справа доходить до догляду за полуницею, це приблизно 3/10 по ступіню складності.

Якщо у вас є правильний ґрунт, ви не дозволите бур’янам заволодіти простором, полуниця легко прослужить чотири роки.

Посадіть полуницю у будь-який хороший садовий ґрунт, на повному сонці, який ви збагатили, додавши компост або органіку, і переконайтеся, що вони не пересихають влітку. Крім того, полуниця дуже надійна, тому що вона лісова рослина.

Гай рекомендує давати їм хороший полив раз на 10 днів, якщо погода дійсно спекотна, і коли ваша полуниця закінчить врожай у липні або серпні, дайте їм достатньо води, щоб вони могли жити. (Вони помруть восени, але це нормально.)

Не витрачайте гроші і на добрива, бо полуниця їх не дуже потребує.

Це тому, що полуниця походить із середовища з дуже низьким вмістом поживних речовин, тому, якщо ви почнете давати їм це, вони можуть в кінцевому підсумку давати лише листя, а не квіти та плоди. Однак, якщо ви висаджуєте полуницю в контейнери або на дуже бідному ґрунті, підгодувати наприкінці літа добривом буде розумним кроком.

Однак полуниця погано бореться з бур’янами, тому, якщо вони з’являться, вам доведеться їх видалити. Секрет полуниці без бур’янів? Солома!

Традиційно давати полуниці хорошу мульчу соломою після того, як вона закінчать цвітіння. «Покладіть хороший товстий шар, це не тільки захистить від бур’янів, але й убереже плоди чистими та не дозволить торкатися землі, де ягоди можуть з’їсти слимаки чи гниль.

Виноградний довгоносик також може бути проблемою, тому, якщо він заведеться у вашому саду. У цьому разі потрідно купити якийсь антивиноградний довгоносик і дуже обережно поливати ним рослини.
Як вирощувати полуницю

Як збирати урожай полуниці

Тут немає потреби в будь-якому химерному обладнанні, просто за допомогою вказівного пальця та нігтя на великому пальці від’єднайте полуницю від плодоніжки.

Їжте полуницю, як тільки вона стане стиглою, або чому б не проявити креативність і не приготувати чудове полуничне варення?