HomeВирощування овочівЯк вирощувати огірки
Як вирощувати огірки

Як вирощувати огірки

Огірки ідеально підходять для різноманітних закусок та салатів. Солодкі, свіжі та насичені смачним хрустом, огірки є прекрасним доповненням до літнього салату або до смачного соусу.

І ніщо не зрівняється зі смаком домашнього огірка.

Огірки можуть бути трохи складнішими у вирощуванні, тому що вони ніжні, а це означає, що вони не витримують ні низьких температур, ні морозів. Але вони все одно варті того, щоб спробувати їх виростити.

Ви можете сіяти насіння огірків після останніх заморозків аж до червня, а потім висаджувати їх у період з травня по липень.

Готові до виклику? Ось все, що вам потрібно знати про вирощування огірків.

Як виростити огірки: кращі сорти

Існує три основних види огірків: огірки тепличні, огірки у відкритому грунті та кущові.

Тепличні огірки, як правило, мають лише жіночі квіти (коли за квіткою є маленький огірок), і ви можете виявити, що вони не мають насіння, тому що насіння утворюються, коли чоловіча квітка запилює жіночу.

Не любите насіння у своєму огірку? Тоді це чудовий варіант, але, як випливає з назви, їх можна вирощувати тільки в теплицях.

Грунтові огірки, що вирощуються на відкритому повітрі краще справляються з кліматом і мають як чоловічі, так і жіночі квіти. Вони краще для вирощування надворі, оскільки комахи збираються їх запилювати, у них будуть насіння.

Кущові огірки зустрічаються рідше, але все ж їх можна знайти. Вони не такі довгі, як інші, і зазвичай їх найкраще вирощувати в горщиках на патіо

Де вирощувати огірки

Де вирощувати огірки

Оскільки огірки походять з Південно-Східної Азії, цей овоч звик до теплого сухого клімату.

Їм подобається сонце і тепло, і вони не хочуть перебувати у вітряному місці, тому вибирайте гарне, тепле, сонячне, захищене місце, наприклад, біля стіни.

Огірки можна вирощувати в землі, в теплиці і навіть в горщиках на патіо. Однак Люсі попереджає, що якщо ви вирішите вирощувати свої огірки в горщиках, вам потрібно буде уважно стежити за ними, коли справа доходить до поливу, оскільки вони можуть висихати набагато швидше, ніж коли ростуть в землі.

Як виростити огірки: поради по догляду

Багатий вологий ґрунт – це те, чого прагнуть огірки.

Якщо ви висаджуєте огірки на відкритому повітрі, краще додати зверху шар компосту, щоб він дійсно просочився у ґрунт і збагачував його. Якщо ви садите в горщик, Також покладіть туди шар компосту.

Коли справа доходить до підгодівлі ваших огірків, рекомендуємо використовувати органічне рідке добриво кожні два тижні.

Намагайтеся підтримувати вологість ґрунту, поливаючи огірки потроху і часто, замість того, щоб робити великі перерви і рясно поливати. Інакше існує певний грибок, який може вразити вашу рослину, якщо її недостатньо поливати.

Найпростіший спосіб перевірити, чи потребує ваш огірок поливу, — це засунути палець у ґрунт, і якщо палець виходить трохи вологим або на ньому прилипли шматочки ґрунту, ви знаєте, що в ґрунті все ще є волога. Якщо він виходить сухим, а на пальці залишився пил, ви знаєте, що йому потрібна вода.

Боротьба з хворобами та шкідниками

Огірки схильні до кількох неприємних мікробів і хвороб, але те, де ви їх вирощуєте, визначить, наскільки це може вплинути на ваш урожай.

Білокрилка

Білокрилка

Хоча білокрилка частіше зустрічається в теплицях, але ви можете отримати її і на вулиці.

Ви дізнаєтесь, коли вони у вас з’являться, тому що, коли ви пройдете повз рослину, з’явиться невелике виверження білих мушок.

Ваша рослина може пережити їх, але їхній послід, званий медяною росою, схожий на цукор, і він потрапляє на лист, що знаходиться під ним, що створює кіптяву цвіль і може дійсно пошкодити листя.

Якщо ви вирощуєте огірки в теплиці, найкращий спосіб тримати це під контролем – використовувати біологічний контроль. Є крихітна оса, яка називається енкарсія, яка їсть білокрилку і не зашкодить нічому іншому.

Червоний павутинний кліщ

Червоний павутинний кліщ

Знову ж таки, ураженню більше схильні теплиці. Але те, що червоний павутинний кліщ ненавидить – це вологість.

Коли ви поливаєте у своїй теплиці, полийте підлогу перед тим, як вийти. Це робить її дійсно вологою, оскільки вода випаровується, і це чудовий спосіб запобігти поширенню павутинного кліща.

Борошниста роса

Борошниста роса

Це відбувається через недостатній полив рослини, тому переконатися, що ваші огірки залишаються вологими, це є ключем до запобігання цьому, хоча іноді цього не можна запобігти.

Насправді ви не можете позбутися цього, але можете допомогти тримати це під контролем. Листя, які сильніше уражені, зріжте і покладіть у смітник. Не кладіть їх на компостну купу, оскільки вони переносять хворобу, і вона пошириться з компостом.

Зробіть натуральний органічний спрей проти цвілі, приготувавши дійсно міцний ромашковий чай у пляшці з розпилювачем і розпорошивши його на рослину. Він абсолютно нешкідливий, але в ромашці є природний фунгіцид, який допоможе тримати борошнисту росу під контролем

Як зібрати врожай огірків

Ви можете очікувати побачити свої огірки через 12 тижнів після того, як ви їх посадили, і чим більше ви їх зберете, тим більше вони будуть рости.

Як зібрати врожай огірків
Стебла огірків можуть бути досить жорсткими, тому рекомендується використовувати ножиці або секатор, щоб відрізати їх, коли вони дозріють, і не залишати їх на лозі занадто довго.

Ви не хочете, щоб вони залишалися занадто дозрілими на лозі занадто довго, тому що якщо вони мають насіння, вони будуть твердими зовні, а ви отримаєте багато твердого насіння в середині, що буде менш приємним для їжі.

Коли ви отримаєте свіжо вирощені огірки, їх можна буде нарізати, кинути в салат, замаринувати, замочити в бажаному соусі або прикрасити улюблену закуску – насолоджуйтесь!