Як вирощувати огірки
Огірки ідеально підходять для різноманітних закусок та салатів. Солодкі, свіжі та насичені смачним хрустом, огірки є прекрасним доповненням до літнього салату або до смачного соусу.
І ніщо не зрівняється зі смаком домашнього огірка.
Огірки можуть бути трохи складнішими у вирощуванні, тому що вони ніжні, а це означає, що вони не витримують ні низьких температур, ні морозів. Але вони все одно варті того, щоб спробувати їх виростити.
Ви можете сіяти насіння огірків після останніх заморозків аж до червня, а потім висаджувати їх у період з травня по липень.
Готові до виклику? Ось все, що вам потрібно знати про вирощування огірків.
Як виростити огірки: кращі сорти
Існує три основних види огірків: огірки тепличні, огірки у відкритому грунті та кущові.
Тепличні огірки, як правило, мають лише жіночі квіти (коли за квіткою є маленький огірок), і ви можете виявити, що вони не мають насіння, тому що насіння утворюються, коли чоловіча квітка запилює жіночу.
Не любите насіння у своєму огірку? Тоді це чудовий варіант, але, як випливає з назви, їх можна вирощувати тільки в теплицях.
Грунтові огірки, що вирощуються на відкритому повітрі краще справляються з кліматом і мають як чоловічі, так і жіночі квіти. Вони краще для вирощування надворі, оскільки комахи збираються їх запилювати, у них будуть насіння.
Кущові огірки зустрічаються рідше, але все ж їх можна знайти. Вони не такі довгі, як інші, і зазвичай їх найкраще вирощувати в горщиках на патіо
Де вирощувати огірки
Оскільки огірки походять з Південно-Східної Азії, цей овоч звик до теплого сухого клімату.
Їм подобається сонце і тепло, і вони не хочуть перебувати у вітряному місці, тому вибирайте гарне, тепле, сонячне, захищене місце, наприклад, біля стіни.
Огірки можна вирощувати в землі, в теплиці і навіть в горщиках на патіо. Однак Люсі попереджає, що якщо ви вирішите вирощувати свої огірки в горщиках, вам потрібно буде уважно стежити за ними, коли справа доходить до поливу, оскільки вони можуть висихати набагато швидше, ніж коли ростуть в землі.
Як виростити огірки: поради по догляду
Багатий вологий ґрунт – це те, чого прагнуть огірки.
Якщо ви висаджуєте огірки на відкритому повітрі, краще додати зверху шар компосту, щоб він дійсно просочився у ґрунт і збагачував його. Якщо ви садите в горщик, Також покладіть туди шар компосту.
Коли справа доходить до підгодівлі ваших огірків, рекомендуємо використовувати органічне рідке добриво кожні два тижні.
Намагайтеся підтримувати вологість ґрунту, поливаючи огірки потроху і часто, замість того, щоб робити великі перерви і рясно поливати. Інакше існує певний грибок, який може вразити вашу рослину, якщо її недостатньо поливати.
Найпростіший спосіб перевірити, чи потребує ваш огірок поливу, — це засунути палець у ґрунт, і якщо палець виходить трохи вологим або на ньому прилипли шматочки ґрунту, ви знаєте, що в ґрунті все ще є волога. Якщо він виходить сухим, а на пальці залишився пил, ви знаєте, що йому потрібна вода.
Боротьба з хворобами та шкідниками
Огірки схильні до кількох неприємних мікробів і хвороб, але те, де ви їх вирощуєте, визначить, наскільки це може вплинути на ваш урожай.
Білокрилка
Хоча білокрилка частіше зустрічається в теплицях, але ви можете отримати її і на вулиці.
Ви дізнаєтесь, коли вони у вас з’являться, тому що, коли ви пройдете повз рослину, з’явиться невелике виверження білих мушок.
Ваша рослина може пережити їх, але їхній послід, званий медяною росою, схожий на цукор, і він потрапляє на лист, що знаходиться під ним, що створює кіптяву цвіль і може дійсно пошкодити листя.
Якщо ви вирощуєте огірки в теплиці, найкращий спосіб тримати це під контролем – використовувати біологічний контроль. Є крихітна оса, яка називається енкарсія, яка їсть білокрилку і не зашкодить нічому іншому.
Червоний павутинний кліщ
Знову ж таки, ураженню більше схильні теплиці. Але те, що червоний павутинний кліщ ненавидить – це вологість.
Коли ви поливаєте у своїй теплиці, полийте підлогу перед тим, як вийти. Це робить її дійсно вологою, оскільки вода випаровується, і це чудовий спосіб запобігти поширенню павутинного кліща.
Борошниста роса
Це відбувається через недостатній полив рослини, тому переконатися, що ваші огірки залишаються вологими, це є ключем до запобігання цьому, хоча іноді цього не можна запобігти.
Насправді ви не можете позбутися цього, але можете допомогти тримати це під контролем. Листя, які сильніше уражені, зріжте і покладіть у смітник. Не кладіть їх на компостну купу, оскільки вони переносять хворобу, і вона пошириться з компостом.
Зробіть натуральний органічний спрей проти цвілі, приготувавши дійсно міцний ромашковий чай у пляшці з розпилювачем і розпорошивши його на рослину. Він абсолютно нешкідливий, але в ромашці є природний фунгіцид, який допоможе тримати борошнисту росу під контролем
Як зібрати врожай огірків
Ви можете очікувати побачити свої огірки через 12 тижнів після того, як ви їх посадили, і чим більше ви їх зберете, тим більше вони будуть рости.
Стебла огірків можуть бути досить жорсткими, тому рекомендується використовувати ножиці або секатор, щоб відрізати їх, коли вони дозріють, і не залишати їх на лозі занадто довго.
Ви не хочете, щоб вони залишалися занадто дозрілими на лозі занадто довго, тому що якщо вони мають насіння, вони будуть твердими зовні, а ви отримаєте багато твердого насіння в середині, що буде менш приємним для їжі.
Коли ви отримаєте свіжо вирощені огірки, їх можна буде нарізати, кинути в салат, замаринувати, замочити в бажаному соусі або прикрасити улюблену закуску – насолоджуйтесь!