HomeВирощування овочівЯк вирощувати моркву
Як вирощувати моркву

Як вирощувати моркву

Хрустка, смачна і насичена вітамінами морква чудово підходить для невеликих і великих приміщень.

Оскільки морква морозостійка, її можна сіяти з лютого по серпень, що дає хороший тривалий період для її збору.

Як виростити моркву: кращі сорти

Існує багато різноманітних сортів моркви, тому вибір типу, який ви хотіли б вирощувати, насправді зводиться до того, якого кольору ви хотіли б, щоб вона була і де ви будете її вирощувати.

Ми рекомендуємо обов’язково спробувати виростити фіолетовий, білий або жовтий сорт.

Морква від природи не помаранчева, коли її починали культивувати, вона була фіолетовою, білою або жовтою. Помаранчева морква була виведена в Голландії на честь Вільяма Оранського, сотні років тому, за все, що він зробив, і це просто зійшло з розуму, до того моменту, коли тепер всі думають про моркву як помаранчеву, але спочатку так не було.

Якщо вам потрібна класична помаранчева морква, є дуже багатий вибір насіння моркви, вам просто потрібно обрати за параметрами.

У вас немає великого саду? Не панікуйте! Морква росте вгору і вниз, а не назовні, тому вона чудова для вирощування у глибоких горщиках.

Якщо у вас немає глибокого контейнера, є сорт під назвою Париж Маркет, який росте як сфера, а не довгий корінь, тому не опускається дуже глибоко.

Де вирощувати моркву

Де вирощувати моркву

У той час як багато інших овочів висівають у приміщенні, а потім пересаджують на вулицю, морква стійка до холоду, тому її можна висаджувати прямо з насіння на відкритому повітрі. Насправді, краще не сіяти їх у приміщенні.

«Морква — це корінь, і її маленькі крихітні кореневі системи на розсаді дуже важливі», — каже вона. «Ви не хочете їх пошкодити, тому насправді краще не пересаджувати їх, а краще просто посіяти насіння саме там, де ви хочете виростити моркву».

Як і всі рослини, морква любить трохи сонця, тому переконайтеся, що ви посадили її в місці, де буде трохи сонячного світла, але не зациклюйтеся на цьому, оскільки пам’ятайте, що вони морозостійкі.

Як виростити моркву: поради по догляду

Як виростити моркву: поради по догляду

Родючий, добре дренований ґрунт — це те, чого прагне морква, тому уникайте важких ґрунтів, які містять глину або каміння.

Корінці хочуть, щоб вони могли проштовхуватися через ґрунт по прямій, тож якщо у вас дійсно кам’яниста або важка земля, яка дуже сильно запікається на сонці, ви отримаєте моркву-мутант, тому що вона буде розгалужуватися в усіх напрямках, щоб спробувати обійти грудочки та каміння.

Коли справа доходить до поливу та підгодівлі, вам буде приємно почути, що морква дійсно не потребує особливої уваги.

Морква досить стійка до посухи, тому порівняно з іншими рослинами, які ви вирощуєте у своєму саду, вона не потребують багато поливу. Раз на тиждень у суху погоду добре.

Їй також не потрібне добриво, доки ґрунт, на якому вона була посаджена, є відносно родючим і до нього додано трохи компосту чи чогось подібного.

Боротьба зі шкідниками

Морквяна муха

Це маленька чорна муха, яка (як ви, напевно, здогадалися) нападає тільки на моркву, і, нажаль, ви не зможете від неї позбутися.

Вони відкладають яйця просто на поверхні ґрунту біля моркви, а потім опариші вилуплюються і зариваються в моркву. Ви не матимете гадки, що ваша морква уражена, поки ви не почнете збирати її і не побачите, що в ній є маленькі тунелі, що проходять через весь шлях, і маленькі опариші, які живуть у них.

Є два способи запобігти цьому.

По-перше, ви можете поставити моркву в сітку, якщо вирощуєте її на землі, тому що це дуже тонка сітка, і навіть маленькі мухи не можуть пройти через неї.

Інша справа, що морквяні мухи не вміють літати, вони насправді не можуть літати вище, ніж приблизно 70 сантиметрів від землі, тому, якщо ви посадите моркву у піднятий контейнер, мухи не зможуть до неї дістатися.
Як збирати моркву

Як збирати моркву

Ви можете розраховувати на збирання врожаю моркви через три місяці після того, як ви її посадили.

Оскільки морква вирощуюється у відкритому ґрунті, він повинен бути досить пухким, щоб ви могли схопити свою моркву, м’яко похитати її та просто витягнути. Але якщо ваш грунт трохи важчий, скористайтеся садовими вилами.

Покладіть вили, але не прямо на моркву, тому що інакше ви проштовхнете виделку прямо через неї, просто опустіть її поруч із морквою, а потім підніміть її знизу.

Морква може супроводжувати багато смачних страв, але, щоб уникнути марнотратства, ми рекомендуємо також використовувати морквяне бадилля.

Люди не усвідомлюють, що бадилля насправді їстівне. Тому, якщо ви готуєте будь-який бульйон, можна додавати в бульйон бадилля моркви, оскільки це просто додає справді чудовий присмак.