HomeВирощування травЯк вирощувати лаванду будь-де – навіть в приміщенні
Як вирощувати лаванду в будь-де - навіть в приміщенні

Як вирощувати лаванду будь-де – навіть в приміщенні

У лаванді є щось абсолютно чарівне. Яскраві фіолетові квіти, заспокійливий аромат та потенціал майстерності та приготування їжі . Але вам не потрібно мати величезну кількість місця для вирощування цієї ароматної трави . Звичайно, хоча багато садівники використовують його як живу облямівку для свого саду або декоративний чагарник, ви також можете виростити його в горщику – і це шалено просто. Ось як:

Вирощування лаванди з пагонів або насіння

Спочатку вирішіть, чи збираєтесь ви вирощувати свою лаванду з насіння або пагонів. Обидва способи мають свої переваги. Якщо у вас вже є рослини лаванди або ви знаєте когось, хто їх вирощує, укорінення пагонів – це швидкий спосіб отримати лаванду, схожу на материнську рослину. Ось основний посібник посадки лаванди з пагону.

Вирощування з пагонів

Незалежно від типу нарізки, для вкорінення завжди слід різати здорові, прямі, енергійні стебла. Вибирайте стебла з гарним кольором і без бутонів та квітів. Гострим ножем зріжте стебло від 8 до 12 сантиметрів довжиною. Зріжте стебла трохи нижче шишки, що вказує на листовий вузол. Видаліть все листя з нижніх 4 сантиметрів стебла, а потім акуратно зішкребіть шкіру від нижньої частини стебла з одного боку ножем. Відкладіть підготовлений пагон, поки готуєте ємність.

Вирощування з пагонів

Наповніть невеликий горщик універсальним грунтом або домашньою сумішшю половини вермикуліту або перліту та половини торф’яного моху, додавши трохи кори для полегшення дренажу. Занутре нижній кінець пагону приблизно на 2 сантиметри в грунт і зафіксуйте грунт так, щоб рослина стояла прямо. Накрийте пластикоим пакетом, щоб утворити парникове середовище.

Встановіть нову рослину на сонячне місце і поливайте її, коли грунт висохне, на сантиметр або близько цього нижче поверхні. Підгодовуйте рослину раз у квартал рідким рослинним добривом раз на тиждень. Якщо ви плануєте тримати рослину в горщику більше двох-трьох тижнів, пересадіть її у більший горщик з універсальним земляним грунтом, який вільно дренується. Господарські ґрунтові ґрунти мають багато поживних речовин для підтримки рослин без додаткової підгодівлі. Розмноження лаванди з пагонів легке і більш успішне, ніж вирощування рослин з насіння. За допомогою пагонів ви можете бути впевнені, що ваші нові рослини будуть точно схожі на материнські рослини.

Вирощування лаванди з насіння

Вирощування лаванди з насіння

Якщо у вас ще немає рослини лаванди, ви можете почувати себе добре при посадці насіння лаванди, це прекрасний спосіб виростити цілу купу лаванди недорого. Не так давно насіння з одного пакета часто давали рослини різної висоти та сили, але зараз можна очікувати постійної кількості рослин, які виглядають дуже схоже. Ви можете легко знайти насіння лаванди через інтернет-магазин.

У теплому місці (близько 20 градусів) посадіть своє насіння в насіннєвий лоток із дуже легкою ґрунтовою сумішшю або дрібним вермикулітом. Насіння проросте приблизно через два тижні, тоді вам слід помістити саджанці на повне сонячне світло. Поливайте саджанці, але не дайте їм залишатися вологими, оскільки це може призвести до росту цвілі. Коли у ваших рослин лаванди з’явиться листя, ви можете пересадити їх у постійні горщики.

Посадка лаванди в правильний горщик

Посадка лаванди в правильний горщик

Перш ніж пересаджувати саджанці лаванди або садити пагони лаванди, переконайтеся, що у вас є правильний тип горщика. Посадіть лаванду в ємність, виготовлену з матеріалу, який дихає, наприклад, кераміку або теракоту. Кожну весну пересаджуйте кущі у більшу ємність, щоб рослина отримала повний потенціал цвітіння та зростання.

Завантажте свій горщик універсальним грунтом або спробуйте цей рецепт: Змішайте приблизно 60% торф’яного моху з 40% перліту, та докиньте пару жмень домашнього компосту.

Після того, як ваша лаванда поселиться в остаточне місце, вона, швидше за все, буде повільно рости в перший рік, але більшість рослин все одно зацвітає. Рік другий і пізніше очікуйте більшого зростання і більш пишного цвітіння.

Як висушити лаванду

Як висушити лаванду

Багато хто використовує висушену лаванду у різних цілях. Ось прості кроки, які вам потрібно виконати, щоб правильно висушити власну лаванду.

Збирайте урожай, коли ви побачите, що на рослині відкрилися квіти.
Уникайте цвілі, збираючи пагони у сухий сонячний день після висихання роси, але до того, як повністю зійде сонце.
Зріжте кожне стебло з квітами до листя.
Зробіть пучок близько 50 стебел і закріпіть його гумкою або стрічкою.
Повісьте їх догори дном на сухому, прохолодному місці, захищеному від прямого сонця. Вони будуть готові до використання приблизно через місяць.