HomeВирощування овочівЯк вирощувати кабачки
Як вирощувати кабачки

Як вирощувати кабачки

Кабачки ідеально підходять для смаження та приготування на пару, вони забезпечують велику кількість страв для сім’ї та їх надзвичайно легко вирощувати.

Це чудова рослина для початківців. Це ніжні рослини, тому не люблять холоду, тому треба чекати, поки закінчаться заморозки.

Хочете спробувати? Ось усе, що вам потрібно знати про вирощування кабачків.

Як виростити кабачки: кращі сорти

Існує багато різноманітних сортів кабачків, але, вибираючи тип, який ви хочете вирощувати, слід враховувати кілька речей: розмір кабачка, його колір і місце у вашому саду. Насіння кабачків достатньо різноманітне, та ви завжди зможете обрати собі до смаку.

Для початку спробуйте класичні довгі зелені кабачки, які дають гарний надійний урожай, вони також стійкі до хвороби, що називається борошнистою росою, і запилюються самі. Вам не потрібно хвилюватися про погоду або якщо чи у вашому саду достатньо бджіл.

Де вирощувати кабачки

Де вирощувати кабачки

Кабачки можуть рости практично скрізь, в горщику або у відкритому грунті. Найважливіше, щоб вони були десь, де багато сонця, оскільки вони погано почуваються в тіні та потребують близько шести годин сонячного світла.

Сійте кабачки в приміщенні з квітня і переконайтеся, що ви сієте насіння боком, а не рівно. «Це тому, що коли ви йдете його поливати, іноді вода може застрягати на насінні та гнити, тож якщо посіяти його на бік, цього не станеться.

Якщо ви сієте кабачки прямо з насіння на вулиці, вам потрібно почекати до кінця травня, коли зникнуть заморозки.

Коли насіння почне проростати, пересадіть її або у більший горщик, або на вулицю.

Вирощувати їх у землі — чудово, але якщо ви не можете, вирощуйте їх у великому контейнері діаметром не менше 60 сантиметрів. Приємна річ у контейнерах полягає в тому, що ви можете переміщати їх туди, де у вашому саду сонячно.

Як виростити кабачки: поради по догляду

Кабачки — «голодні рослини», їм потрібен хороший багатоцільовий компост без торфу, поживний ґрунт і багато води.

Після того, як ви висадите кабачки на вулицю, і вони випустять усе своє листя, рекомендується щоденний вранішній полив. Кабачки люблять, щоб їх постійно тримали вологими, інакше вони здуватимуться, з більшою ймовірністю заразяться борошнистою росою, і ви не отримаєте плодів, оскільки їм потрібна вода для плодоносіння.

Щойно ваші кабачки почнуть цвісти, потрібно підгодовувати їх добривом, що містить багато калію, який є основною поживною речовиною для вирощування плодів.

Додайте потрібну кількість прямо в лійку раз на тиждень, і це допоможе плодоношенню.

Боротьба з хворобами та шкідниками

Основною проблемою, про яку слід пам’ятати при вирощуванні кабачків, є борошниста роса, білий борошнистий наліт на листі.

Один із способів уникнути цього — переконатися, що ви правильно поливаєте кабачки. «Багато людей поливають усю рослину, але з кабачками потрібно поливати лише біля основи і дуже старатися, щоб не намочити листя, оскільки це сприятиме борошнистій росі. Це не погіршує врожайність, але виглядає не дуже красиво.

Як збирати кабачки

Ви можете очікувати зібрати свої кабачки через 12 тижнів після того, як ви їх посадили. Чим довше ви їх не збираєте, тим більшими вони виростуть.

Використовуйте хороший секатор, щоб зрізати кабачки, не тягніть їх, оскільки ви можете пошкодити ніжку. Ви також можете одягнути пару садових рукавичок, оскільки нижня сторона листя та стебла можуть бути колючими.

Хоча це може бути спокусливо, рекомендуємо не дозволяти вашим кабачкам вирости занадто великими, оскільки це може вплинути на смак.

Чим вони менші, тим вони солодші, тому в ідеалі не потрібно, щоб вони стали більшими за 15 сантиметрів.