HomeВирощування овочівЯк вирощувати брокколі – корисні поради
Як вирощувати брокколі - корисні поради

Як вирощувати брокколі – корисні поради

Секрет найсмачнішої брокколі — не в спеціях, зауважте, а в порі року. Брокколі, яка дозріває в прохолодну погоду, дає здорові головки, смак яких солодший, ніж ті, які ви збираєте в будь-який інший час.

Брокколі найкраще росте восени, тому що весняні умови можуть бути непередбачуваними. Довгі прохолодні весни, наприклад, змушують утворювати маленькі ранні головки. Якщо рано навесні температура підвищиться, брокколі, що страждає від спеки, передчасно відкриває свої квіткові бруньки, а високі температури під час дозрівання брокколі можуть спричинити утворення гірких пухких головок з меншими та менш смачними суцвіттями.

Ось що вам потрібно знати про посадку ідеальних брокколі.

Коли саджати брокколі

Ви можете легко розрахувати ідеальний час для посадки насіння брокколі. Якщо ви хочете посіяти насіння безпосередньо в саду, зробіть це приблизно за 85-100 днів до середніх перших осінніх заморозків у вашій місцевості. Якщо ви віддаєте перевагу вирощувати з розсади, визначте дату посадки рослин у землю, додавши 10 днів до «днів до дозрівання» для сорту, який ви вирощуєте, а потім відрахуйте назад від очікуваної дати перших осінніх заморозків.

Як вирощувати брокколі - корисні поради

Де садити брокколі

Брокколі найкраще росте на повному сонці, а ґрунт злегка кислий — з рН від 6,0 до 6,8 — родючий, добре дренований, але постійно вологий і багатий органічними речовинами. Правильний рН і органічна речовина допомагають забезпечити доступність поживних речовин, особливо необхідних мікроелементів, таких як бор. Дефіцит бору може спричинити утворення порожнистих стебел у брокколі, але додавання занадто великої кількості токсично для рослин, тому тест ґрунту є важливим.

Осіння брокколі має особливі вимоги до інтервалу. Якщо ви займаєтеся садівництвом на піднятій грядці , розмістіть рослини на відстані 40-45 сантиметрів один від одного; для садівництва в рядках встановіть пересадки на відстані від 40 до 45 сантиметрів один від одного та розставте рядки на відстані 45–60 сантиметрів один від одного. Обов’язково помістіть пересадки трохи глибше в землю, ніж вони були в горщику.

Добрива

Перед посадкою брокколі внесіть 5-10 см багатого компосту або тонкий шар добре витриманого гною. Кролячий гній є найбільш відповідним, хоча більшість будь-якого витриманого гною чи компосту дають великі та смачні головки.

Після того, як ви зібрали центральну головку рослини, ви можете стимулювати утворення бічних пагонів, вносячи в ґрунт навколо її основи трохи добрив, багатих азотом, наприклад, рибного борошна або витриманого гною.
Як вирощувати брокколі - корисні поради

Укриття від холоду

Низькі температури можуть викликати охолодження, яке набуває фіолетового кольору бруньок і іноді пом’якшує головки, хоча їх все ще можна їсти. Тільки не дозволяйте головкам часто замерзати і відтавати.

Спробуйте захист від холодної погоди за допомогою чохлів для рядків, які забезпечують додаткове тепло на 4-8 градусів, захищаючи врожай від сильних заморозків і подовжуючи сезон до чотирьох тижнів. Ви також можете накрити брокколі тунелями або холодною рамкою, яка може підвищити денну температуру.

Захист від шкідників

Покриття рядків забезпечують певний захист від комах-шкідників, але найкращий захист — це вирощування здорових рослин — і це починається зі здорового ґрунту. Комахи-шкідники зазвичай менш поширені восени, ніж навесні.

Поради щодо збору врожаю

Для кращого смаку збирайте головки брокколі, коли бруньки тільки починають набухати, але до того, як почнуть з’являтися жовті пелюстки. Слідкуйте за головкою, оскільки, коли вона починає розкриватися, окремі бутони починають розпускатися. Зібрати центральну головку, зрізавши стебло під нахилом, приблизно на 10 сантиметрів нижче головки. Це сприяє утворенню бічних пагонів для продовження врожаю.

Важливо збирати брокколі вранці до того, як рослини нагріються, інакше він не буде добре триматися і матиме не такий смак.