HomeГородЯк почати робити компост в домашніх умовах – простий посібник
Як почати робити компост в домашніх умовах - простий посібник

Як почати робити компост в домашніх умовах – простий посібник

Компост не тільки зменшує сміття на сміттєзвалищах, але й покращує ваш задній двір вдома. Компост – це органічний матеріал, який можна додавати в грунт, щоб допомогти рослинам рости. Це означає, що більші урожаї, красивіші квіти та здоровіший сад можуть прийти до вас без зайвих витрат, як тільки ви почнете переробляти харчове сміття своєї родини та перетворювати їх на добриво.

Виконуйте наші легкі кроки, і ви будете уражені змінами у своєму саду – і кількість сміття, яке ви викинете, також різко знизиться.

Навіщо мені робити компост?

Навіщо мені робити компост?

Це один з найбільш ефективних способів мінімізувати кількість сміття, яке ваша родина відправляє на сміттєзвалище. Близько 30% того, що ми викидаємо, – це харчове сміття. Це не тільки зменшує газ метану, який є головним фактором глобального потепління, але компостування також контролює запах сміття. І найбільша ваша вигода? Вам залишиться багате добриво, яке ви можете використовувати у власному саду!

Як краще встановити контейнер для компостування чи зробити компостну купу?

Як краще встановити контейнер для компостування

Виберіть для компосту відкритий простір – вам потрібно не менше 1 квадратного метра місця – і відро для сміття. Закритий контейнер – хороший вибір, якщо ви переживаєте за те, як буде виглядати (або пахнути) ваша компостна купа! Ви можете легко виготовити контейнер, замовити його в Інтернеті або придбати його в місцевому магазині обладнання та садівництва. Шукайте контейнер діаметром близько 1 метру із такою ж висотою. Якщо у вас відкрита компостна купа, використовуйте огорожу, щоб захистити свій відро від тварин.

Що я можу компостувати?

Що я можу компостувати?

Ви можете додати майже що завгодно з своєї кухні та саду – деякий дивний органічний матеріал включає яєчні шкаралупи, порізані квіти, зкошена трава, бур’яни, кавову гущу (та паперові фільтри), старі газети, пакетики для чаю, волосся (від домашніх тварин та власної щітки для волосся!), зубочистки і навіть сірники.

Хитрість полягає в тому, щоб націлитись на рівну кількість “зелених” відходів та “коричневих” відходів, щоб ваш компост був здоровим. “Зелені” відходи включають вологі речовини, як фрукти та овочі, а “коричневі” відходи – сухі речовини, можуть бути такі предмети, як деревна стружка, сухе листя або навіть старі газети. Підтримка балансу є важливою складовою компостування, оскільки “коричневі” матеріали багаті вуглецем, живлячи організми, які перероблюють цю органіку, а “зелені” матеріали постачають азот – ключ до побудови клітинної структури вашого нового ґрунту.

Ваш компост також потребує кисню та вологи. Без повітря він почне гнити і пахнути. Волога допомагає підтримувати процесс; регулярно обприскуйте компост водою, якщо тільки ваша купа не будуть досить вологою. При правильній суміші ваш компост повинен пахнути нічим іншим, як землею.

Чи є щось, з чого не можна робити компост?

У процесі компостування, молочні або тваринні продукти (навіть тваринні кістки) почнуть пахнути і притягувати шкідників, тому викиньте їх на сміттєзвалище. Те саме стосується жирів, олії та відходів домашніх тварин. Крім того, якщо у вас є хвора або ушкоджена комахами рослина, не додайте її в купу – це може забруднити ваш компост, роблячи його непридатним для використання.

Скільки часу займає компостування?

Скільки часу займає компостування?

Протягом 8-10 тижнів ваша купа залишків перетвориться на ґрунт. Перевертайте суміш щотижня садовими вилами, щоб перемішати її. Якщо через кілька тижнів ви не спостерігаєте прогресу, додайте більше “зеленого” матеріалу і переконайтеся, що ви тримаєте купу вологою. Якщо вона смердюча иа волога, додайте більше сухого матеріалу і частіше перевертайте компост. Крім того, подрібніть будь-які великі матеріали (наприклад, гілки), щоб зберегти повітря. Ваш компост готовий, коли він виглядає як земля і пахне ґрунтом!

Як я можу використовувати компост?

Включіть його у свої садові грядки або посипте зверху. Пам’ятайте, що компост не є заміною для вашого ґрунту, а скоріше виступає природним добривом для живлення вашої ґрунту та рослин, тому додавайте його пару разів на рік для найкращих результатів.