HomeВирощування зеленіВирощування кінзи: як садити, вирощувати та збирати кінзу
Вирощування кінзи: як садити, вирощувати та збирати кінзу

Вирощування кінзи: як садити, вирощувати та збирати кінзу

Вирощування кінзи – це подвійне бінго, тому що, що ви маєте дві трави в одній. Можна спочатку зібрати смачні листя, а потім пізніше в сезон виходить насіння.

Люди, зазвичай, або люблять або ненавидять кінзу. Деякі описують листя як трав’янисті, пряні аромати, але інші кажуть, що вони мають смак, як мило або навіть подрібнені клопи.

Як з’ясувалося, відповідь на те, чи подобається вам аромат чи ні, криється у вашому генетичному складі. Гени, що виявляють запах, пов’язують запах кінзи або зі свіжою травою, або з милом. До 14% людей вважають, що це пахне погано. Але дехто не уявляє свого улюбленого супу без неї.

Вирощування кінзи

Кінза і коріандр – це одна і та сама рослина. І дійсно визиває багато питань, чому вони називаються двома різними іменами. Зазвичай, ми називаємо листя кінзою, а насіння – коріандром.

Посадка кінзи

Починайте ростити в приміщенні

Коріандр – рослина, яка віддає перевагу прохолодній погоді. Кінзу можна саджати на повне сонце або світлу тінь з 4-6 годинами сонячного світла в день. Якщо ви саджаєте кінзу навесні або восени, тоді розміщуйте свою зелень у сонячному, але прохолодному місці. Влітку розміщуйте грядку зі своєю зеленню в місці, де ранкове сонце та післяобідній відтінок.

Кінза швидко дає насіння в жарку погоду. Звичайно, це просто означає, що ви можете чекати і збирати насіння, щоб їсти або зберегти для посіву наступного року.

Не садіть кінзу поряд з фенхелем, кропом, морквою або петрушкою.

Вимоги до ґрунту

Кінза цінує добре дренований, суглинковий грунт, з великою кількістю компосту та pH 5,5-7,0. Якщо ваш ґрунт важкий або глинистий, подумайте про його розміщення в піднятій грядці або горщику.

Починайте ростити в приміщенні

Починайте ростити в приміщенні

Оскільки кінза любить прохолодну погоду, часто простіше пророщувати насіння в приміщенні і пересадити після небезпеки морозу. Почніть приблизно за два три тижні до останнього морозу. Насінню потрібно приблизно від семи до десяти днів, щоб прорости при 15-20 ° C.

Прямий посів кінзи у ґрунт

Ви також можете здійснити посів насіння безпосередньо у ґрунт, починаючи приблизно через тиждень після останнього морозу. Насіння проростає приблизно через 7-10 днів. Посадіть їх на глибину 5 мілімертів і злегка накрийте грунтом.

Прямий посів кінзи у ґрунт

Коріандр не може похватилися тривалістю життя в стадії листя, тому намагайтеся проводити послідовні посіви кожні два-три тижні.

Цікавий факт. «Насіння» – це насправді плід. Він містить два і більше насіння, як і буряк. Це означає, що прорідження необхідне. Треба залишити пагони по одному на відстані восьми сантиметрів один від одного, якщо ви хочете розвивати як листя, так і насіння.

Під час пересадки, при початковому вирощування в приміщенні, розміщуйте їх на відстані 15 сантиметрів дюймів один від одного рядками в ширину приблизно 25 сантиметрів.

Догляд за кінзою

Хоча кінза любить прохолодну погоду, вона не переносить морозів. Укрийте рослини, якщо погода зненацька опуститься нижче нуля.

Полив

Щоб кінза добре росла, потрібно підтримувати ґрунт вологим, оскільки вона швидко росте. Переконайтеся, що вона отримує 2,5 сантиметри води на тиждень, коли молода. Після встановлення трохи зменшіть кількість води.

Догляд за кінзою

Підгодівля

Кінзу потрібно удобрювати двічі за вегетаційний період. Використовуйте хороше органічне добриво. Добриво повинно бути багатим на азот – використовуйте 1/4 склянки на кожні 7 метрів рядків.

Мульчування

Мульча допомагає підтримувати ґрунт прохолодним і вологим. Мульча з соломи або трави добре підійде.

Проблеми та рішення для вирощування кінзи

Тля

Кінза часто використовується для відлякування клопів, тому він рідко має серйозні проблеми з комахами. Однак, якщо тля стає проблемою, треба обприскувати мильною водою або використовувати інсектицид.

Гусінь озимої совки

Інша комаха, на яку слід стерегтися – це гусінь озимої совки. Совки гризуть рослини біля основи, вбиваючи їх.

Нематоди

Якщо ваші рослини здаються затопленими і в’януть вдень, тільки вночі живуть, ви можете мати кореневі вузликові нематоди.

Не можна вбивати нематоди нематіцидами, тому купуйте стійкі сорти, будьте обережні, щоб не розповсюджувати ґрунт ґрунтообробниками та лопатами, оскільки це поширюватиме нематоди.

Морквяний строкатий карлик

Морквяний строкатий карлик – це поєднання вірусів, які атакують кінзу, моркву, кріп та петрушку. Це викликає затримки росту і змушує листя змінювати колір.

Він поширюється тлею, тому стежте за розповсюдженням тлю з бур’янів. Мульчуйте посіви і тримайте бур’яни подалі.

Листова пляма

Іноді у кінзи виникають проблеми з плямами на листі. Це проявляється на рослині у вигляді крихітних жовтих плям, які перетворюються на більші темно-жовті або коричневі плями. Надлишок вологи і погана циркуляція повітря сприяють появі плямистості листя.

Профілактика полягає у забезпеченні добре дренованого ґрунту, що не перезволожує, та проріджуванні рослин, щоб вони мали добру циркуляцію повітря навколо себе.

Борошниста роса

Порошкова цвіль (борошниста роса) проявляється порошкоподібним білим покриттям, яке покриває листя в жарку суху погоду. Ви можете запобігти борошнистій росі, уникаючи перезволоження, поливати біля основи рослин та поливання вранці, щоб рослини могли висохнути протягом дня.

Заготівля та зберігання кінзи

Заготівля та зберігання кінзи

Кінзу можна зрізати, щойно рослина випустить достатню кількість листя і становить близько 10 сантиметрів у висоту. Деякі люди збирають листя, одразу щойно рослина підросте. Інші чекають, поки рослини будуть вище.

Зберігання зелень

Використання свіжої зелені – найкращий план. Ви також можете зберігати зелень кінзи, загорнуте в бавовну, в холодильнику близько тижня. Якщо потрібно зберігати довше, їх можна заморозити або висушити.

Щоб заморозити свіже листя, помістіть їх у закритий вакуумний пакет, видавіть зайве повітря і помістіть їх у морозильну камеру.

Сушіть їх за допомогою підвішування пучків або в дегідрататорі. Повісьте пучок десь з хорошою циркуляцією повітря до повного висихання.

Зберігання насіння коріандру

Заготівля та зберігання кінзи

Щоб зберігати насіння коріандру, видаліть насінні головки, коли рослина почне буріти і пересихати. Помістіть насіння в коричневий паперовий пакет.

Виріжте ножицями кілька отворів у пакеті, щоб забезпечити циркуляцію повітря. Повісьте мішок на кілька тижнів у сухе місце, поки рослина повністю не висохне і насіння не відокремиться. Можна струсити мішок, щоб переконатися, що всі насіння відпали.

Зберігайте насіння в закритій скляній тарі в прохолодному темному місці.

Користь кінзи

Коріандр вам корисний. Це хороше джерело антиоксидантів, включаючи лінолеву кислоту, незамінну жирну кислоту омега-6. З листя виходять вітаміни А, К і С, а також кальцій

Олія насіння коріандру містить ліналоол, який є потужним клітинним антиоксидантом.