HomeГородВсе, що потрібно знати про створення городу
Все, що потрібно знати про створення саду

Все, що потрібно знати про створення городу

300 кілограмів помідорів із всього 30 квадратних метрів. Двадцять кілограмів моркви з 7 квадратних метрів. Смачні овочі з ділянки 4 на 6 метрів. Вірите чи ні, цілком можливо виростити власний город з урожаями такого характеру. Усе, що потрібно, – це терпіння та розумна тактика, щоб максимально використати свій садовий простір. Дотримуйтесь наших порад та рекомендацій, щоб спланувати овочеве садівництво своєї мрії.

Розробіть практичний план

Першим кроком до вирощування здорового саду є відмітка саме того місця, де ви хочете розмістити грядки. Поміркуйте з розміром, формою та розташуванням вашого саду, щоб визначити найкращий варіант для вас. Майте на увазі, що це завжди можна змінювати з часом, якщо це необхідно.

Посадіть овочі в підняті грядки з багатим грунтом

Експерти-садівники погоджуються, що нарощування поживного ґрунту є найважливішим фактором доброго врожаю. Глибокий, органічно багатий ґрунт стимулює ріст здорових, розгалужених коренів, здатних засвоювати більше поживних речовин та води. Результат: надзвичайно пишне, надзвичайно продуктивне зростання та урожайність.

Підняті грядки

Найшвидший спосіб отримати цей глибокий шар родючого ґрунту – це зробити підняті грядки. Підняті грядки дають у чотири рази більше урожаю, ніж стільки ж площі, посадженої рядами на відкритому грунті. Це пов’язано не тільки з їх пухким родючим ґрунтом, але й з ефективним розташуванням. Використовуючи менше місця для доріжок, ви маєте більше місця для вирощування рослин.

Підняті грядки заощаджують і ваш час. Один дослідник відслідковував час, який потрібен для посадки та утримання саду, розміщеного на грядки, розміром 10 на 10 метрів, і виявив, що йому потрібно провести в саду всього 27 годин з середини травня до середини жовтня. І все-таки він зміг зібрати 800 кілограмів свіжих овочів. Це річний запас їжі для трьох людей з витратою приблизно трьох робочих днів!

Як підняті грядки заощаджують стільки часу? Рослини ростуть досить близько одна від одної, щоб витіснити конкуруючі бур’яни, тож ви витрачаєте менше часу на прополку. Оптимізований простір також робить полив та збирання врожаю більш ефективними.

Зробіть насипи грунту на своїх грядках

Форма ваших грядок теж має величезне значення. Підняті грядки стають більш ефективними для простору, якщо обережно зробити насип грунту посередині, утворюючи пагорб. Грядка-пагорб шириною 1,5 метри поперек його основи, наприклад, може дати вам дугу довжиною 2 метри над ним. Ця дуга може здатися не дуже продуктивною, але помножте її на довжину вашої грядки, і ви побачите, що вона може додати значну площу до загальної площі посадки.

Насипні грядки

Наприклад, на грядці завдовжки 6 метрів, наприклад, насип грунту в середині збільшує вашу загальну площу посадки з 36 метрів до 43 квадратних метрів. Це 20-відсотковий приріст при посадці місця в грядці, який займає стільки ж площі на землі. Салат, шпинат та інша зелень – ідеальні культури для посадки по краях насипної грядки.

Зробіть виливки черв’яків

Виливки земляних черв’яків, – це природне добриво, здатне стимулювати ріст рослин. Це також допомагає ґрунту затримувати воду, що є ключовим для здорового городу. Працюйте в черв’ячних відливах, коли ви перевертаєте і розбиваєте грудки грунту. Якщо ви вже не бачите багато земляних черв’яків у вашому ґрунті, будьте щедрі на виливки. Ваш місцевий садовий магазин може запропонувати рекомендації щодо того, скільки додати.

Насаджуйте культури в трикутники, а не рядками

Щоб отримати максимальну урожайність з кожної грядки, зверніть увагу на те, як ви влаштовуєте свої рослини. Уникайте посадки квадратними візерунками або рядами. Натомість приголомшіть рослини, посадивши в трикутники. Роблячи це, ви можете помістити на 10 – 14% більше рослин у кожну грядку.

Насаджуйте культури в трикутники

Будьте обережні, щоб не розміщувати рослини занадто щільно. Деякі рослини не досягнуть свого повного розміру – або врожаю – при зільній посадці. Наприклад, коли один дослідник збільшив відстань між кустами салатаму з 20 до 25 сантиметрів, вага урожаю на рослину подвоїлася. (Пам’ятайте, що урожайність на квадратний метр важливіша, ніж кількість рослин на квадратний метр.)

Занадто щільний інтервал також може ослабити рослини, зробивши їх більш сприйнятливими до захворювань та нападу комах.

Спробуйте зробити вертикальні грядки, щоб максимально використовувати місце

Яким би маленьким не був ваш сад, ви можете вирощувати більше, переходячи на вертикальні грядки. Вирощуйте овочі, що плітуться, такі як помідори, квасолю, горох, кабачки, дині тощо – прямо вгору, підкріплюючи шпалерами, парканами або колами.

вертикальне вирощування

Вирощування овочів вертикально також економить час. Урожай та обслуговування проходять швидше, тому що ви можете точно побачити, де плоди. Грибкові захворювання також рідше вражають рослини, пов’язані вгору, завдяки поліпшеній циркуляції повітря навколо листя.

Спробуйте вирощувати виноградні культури на шпалерах уздовж однієї сторони піднятих грядок, використовуючи міцні кінцеві стовпи з капроновою сіткою або шнуром посередині, щоб забезпечити піднімальну поверхню. Прив’яжіть зростаючу лозу до решітки. Але не турбуйтеся про забезпечення важкими фруктами. Навіть кабачки та дині розвинуть товстіші стебла для опори.

Виберіть правильні парні культури

Посадка сумісних культур поряд також економить місце. Розглянемо класичне поєднання: кукурудза, квасоля та кабачки. Міцні кукурудзяні стрижні підтримують стебла бобових, дозволяючи їм плестися, в той час як кабачки вільно ростуть на землі нижче, витісняючи конкуруючі бур’яни.

Виберіть правильні парні культури

Інші сумісні комбінації включають помідори, базилік та цибулю; листовий салат і горох; моркву, цибулю та редис; буряк та селеру.

Як збирати декілька врожаїв з ваших грядок за сезон

Посадка сукцесії дозволяє вирощувати більше одного врожаю на одній ділянці протягом вегетаційного періоду. Таким чином, багато городників можуть зібрати три чи навіть чотири культури з однієї ділянки. Наприклад, посадіть ранній сорт листя салату з швидкозрілою кукурудзою, а потім вирощуйте більше зелені чи озимий часник – все це протягом одного вегетаційного періоду.

Як збирати декілька врожаїв з ваших культур

Щоб отримати максимальну користь від наступних посадок:

Використовуйте саджанці. Посадка рослини, якій вже місяць з моменту пророщування або близько того, коли ви її посадите дозріває набагато швидше, ніж насіння, посіяне прямо у відкритий ґрунт.

Вибирайте швидкозрілі сорти.

Кожен раз, коли ви саджаєте нову хвилю культур, поповнюйте грунт шаром компосту від 1 до 2 сантиметрів (приблизно 1 кубічній метр на 30 квадратних метрів). Перемішайте його в декількох сантиметрах вже існуючого грунту.

Добрих врожаїв!