HomeВирощування овочівПрактичний посібник з вирощування цибулі
Як вирощувати цибулю

Практичний посібник з вирощування цибулі

Цибуля є одним з найнеобхідніших та найсмачніших інгредієнтів, з яким можна готувати страви. Експериментуйте з сирою цибулею в салатах, додайте її у хліб, кидайте її у супи (не можете помилитися з рецептом французького цибулинового супу) або вживайте її у запіканках. Крім того, цибуля відома тим, що пропонує цілий ряд переваг для здоров’я – вона може підвищити вашу імунну систему, регулювати рівень цукру в крові та навіть допомогти тримати під контролем холестерин.

Поряд з цілющими властивостями та здатністю вносити більше аромату до всіх видів їжі, її також досить легко вирощувати, оскільки цибулю можна саджати в невеликі куточки та по краях садових грядок. Якщо вам цікаво, як виростити цибулю у своєму власному саду та городі, ось корисні поради, як виростити цибулю:

Сорти цибулі

Цибуля буває найрізноманітніших форм, розмірів та кольорів. Білі, жовті або червоні цибулини варіюються за розміром від дрібної цибулі до великих іспанських сортів; вони можуть мати кульову, стиснуту або веретеноподібну форму.

Більшість типів можна їсти вже молодими, як зелена цибуля, але є також багаторічний сортів, які добре захищений від хвороб і комах, і ці сорти дають чудовий врожай.

Кожна цибулина картопляної цибулі розмножується у цибулинове гроно. Тож з кожним урожаєм у вас у запасі будуть цибулини для пересадження.

У єгипетського або верхнього лука утворюється цибулинне скупчення у кінці довгого стебла, причому друге скупчення часто утворюється поверх першого. У нього також є підземна цибулиоа, яка часто занадто гостра, щоб вживати її в їжу.

Як садити цибулю:

Як садити цибулю:

Можна вирощувати цибулю з розсади, цибулинок або насіння. Ви можете придбати розсаду, вирощену в поточному вегетаційному періоді, з розплідників або через інтернет. Зазвичай розсада утворює гарні цибулини за короткий проміжок часу (65 днів або менше), але вони піддаються захворюванням. Вибір сортів дещо обмежений.

Цибулинки – це незрілі цибулини, вирощені попереднього року, і пропонують найбільш обмежений вибір сорту. Їх найлегше садити, швидще збирати врожай і вони найменш схильні до захворювань. Однак цибулинки також більш схильні до передчасного формування та викидання квіткового стебла, ніж саджанці або насіння.

Цибулинки можуть бути ідентифіковані лише як білі, червоні або жовті, а не за назвою сорту. Більшість виробників пропонують білі набори для вирощування зеленої цибулі. Купуючи набори цибулин, шукайте за розміром діаметром 1,5 сантіметри, тому що вони з найменшою імовірністю викинуть квіткове стебло.

Як садити цибулю

Вирощування цибулі з насіння пропонує велику перевагу широкого вибору у сортах. Вирощування, починаючи з насіння, полягає в тому, що чекати ваш урожай буде потрібно до чотирьох місяців. Садівникам в районах з холодною зимою потрібно буде заводити розсаду цибулі в приміщенні.

Завжди перевіряйте вимогу щодо тривалості денного світла перед покупкою, оскільки тривалість дня впливає на те, як і коли цибуля утворює цибулини. Цибуля пристосована для короткого світлового дня сформує цибулини, як тільки світлові дні досягають від 10 до 12 годин. Типи довгих світлових днів потребують від 13 до 16 годин літнього денного світла, щоб утворювати цибулини.

Цибуля любить прохолодну погоду на початку свого росту, тому садіть їх навесні – за винятком м’яких зимових районів, де цибулю вирощують як осінній або озимий урожай. Взагалі кажучи, цибуля виростає верхівками в прохолодну погоду і утворює цибулини, коли погода прогрівається.

Посадіть насіння цибулі за чотири-шість тижнів до останнього середнього морозу – або навіть раніше в приміщенні. Коли саджанці в приміщенні мають висоту від 5 до 7 сантиметрів, можна починати виносити їх на вуличні умови.

На відкритому повітрі сійте насіння густо рядами глибиною приблизно 1,5 сантиметри. Ви можете спробувати змішати насіння редьки як для позначення посаджених рядів, так і як пастки для виманювання кореневих личинок подалі від цибулі.

Для саджанців або цибулин робіть посадкові ями глибиною 5 сантиметрів з відстанню 10-12 сантиметрів один від одного. Використовуйте ближчий інтервал, якщо ви плануєте збирати деякі молоді рослини у вигляді зеленої цибулі. Для цибулин відкрийте борозну глибиною 5 сантиметрів і саджайте на відстані 10-12 сантиметрів один від одного, а потім заповніть борозну.

Поради щодо вирощування цибулі:

Практика, яку ви будете дотримуватися, залежатиме від конкретної культури, яку ви вирощуєте. В цілому цибуля найкраще виростає, якщо тримати їх подалі від бур’янів. Використовуйте гостру мотику, щоб відрізати зловмисників; витягування або викопування бур’янів може пошкодити дрібне коріння цибулі. Після того, як грунт прогріється, відкладіть мульчу навколо рослин і між ними, щоб відсікти бур’яни та затримати вологу в ґрунті.

Сухі умови змушують цибулини розшаровуватися, тому воду лук дуже потребує; майте на увазі, що для саджанців потрібно більше води, ніж для цибулинок. Цибуля не може добре конкурувати з бур’янами, тому важливо направляти воду прямо до коренів цибулі.

Якщо ви добре підготували свій ґрунт, підгодівля не повинна бути необхідною. Азотні добрива, в якості підгодівлі, можуть створити пишні вершини за рахунок цибулин. Новий ріст від центру припиниться, коли цибулини почнуть формуватися.

Поради щодо вирощування цибулі:

Правильний спосіб поливати цибулю:

Щоб ефективно поливати цибулю, простягніть шланги поруч із рослинами. Або відкрити невелику траншею між рядами і наповнити її водою. Це зберігає вологим коріння, залишаючи більшу частину поверхні ґрунту сухою, перешкоджаючи проростанню бур’янів.

Покажчики на збирання цибулі:

Після того, як верхівки цибулі жовтіють, використовуйте задню частину граблі, щоб перегнути їх горизонтально. Це зупиняє потрапляння соку на стебла та перенаправляє енергію рослини на дозрівання цибулини. Через пару днів чи близько того пізніше, коли верхівки стануть коричневими, витягніть або викопайте цибулини в сонячний день і залиште їх сохнути на сонці. Покладіть верхівки одного ряду над цибулинами іншого, щоб уникнути сонячного накипу.

Коли зовнішні шкурки ретельно висохнуть, витріть будь-який ґрунт і видаліть верхівки – якщо тільки ви не збираєтесь їх заплітати. Зберігати цибулю треба в прохолодному, сухому місці; повісити заплетену цибулю або ті, що зберігаються в сітчастих мішках, на повітряному місці. Такі висушені цибулини зберігатимуться приблизно від чотирьох місяців до одного року.