HomeВирощування овочів12 пар рослин, які треба садити поруч
12 пар рослин, які треба садити поруч

12 пар рослин, які треба садити поруч

Досвідчені садівники знають, що різноманітна суміш рослин сприяє здоровому і красивому саду. Багато хто вважає, що певні комбінації рослин мають надзвичайні (навіть загадкові) сили, які допомагають один одному рости. Наукове дослідження процесу, який називається супутниковою посадкою, підтвердило, що деякі комбінації мають реальні переваги, унікальні для цих пар.

Дружні рослини допомагають один одному рости та ефективно використовувати садовий простір. Наприклад, високі рослини надають тінь для чутливих до сонця коротших рослин. Деякі поєднання також запобігають виникненню шкідників. Рослини можуть відштовхувати шкідливі організми або виманювати поганих комах у більш ніжних видів.

Ці комбінації рослин краще почуваються разом:

Троянди і часник

Троянди і часник

Садівники часто садять часник з трояндами, оскільки цибулини можуть допомогти відбити шкідників троянд. Окрім прямої користі відганяння шкідників, маленькі фіолетові або білі квітки часнику пізньої весни чудово виглядають з трояндовими та листям.

Чорнобривці та дині

Чорнобривці та дині

Окремі сорти чорнобривців відганяють нематод від коренів дині, не застосовуючи хімічну обробку.

Помідори та капуста

Помідори та капуста

Помідори відштовхують личинки ромбоподібної молі, які можуть робити великі отвори у капустяних листках.

Огірки та настурції

Помідори та капуста

Плетучі стебла настурції роблять їх чудовим супутником, що розгулюється серед ваших зростаючих огірків та рослин кабачків. Настурції з повагою відштовхують жуків-шкідників від огірків, але вони також можуть слугувати середовищем існування для хижих комах, таких як павуки та наземні жуки.

Перець та щириця

Перець та щириця

Щириця відмінно захищає листя солодкого перцю від шкідників. Тільки обережно видаліть квіти щириці до того, вона сикне насіння насіння. Вам же не потрібні грядки суцільного бур’яну!

Капуста та кріп

Капуста та кріп

Кріп – це чудовий супутник рослин сімейства капусти, таких як білокочанна, брокколі та брюссельська капуста. Капуста підтримує кріп, а кріп приваблює корисних ос, що контролюють капустяних черв’яків та інших шкідників.

Кукурудза та квасоля

Кукурудза та квасоля

Квасоля приваблює корисних комах, які полюють на кукурудзяних шкідників. Квасоляні лози також можуть підніматися вгору, спираючись на кукурудзяні стебла.

Салат латук та високі квіти

Салат латук та високі квіти

Паву́чник та квітучий табак надають салату легку тінь, в якому він найкраще росте.

Редис і шпинат

Редис і шпинат

Посадка шпинату серед вашого редису зменшить листя редису за рахунок розростання кущів шпинату. Зменшення кількості листя не заважає редису добре рости під землею.

Картопля та солодкий аліссум

Картопля та солодкий аліссум

Солодкий аліссум має крихітні квітки, які приваблюють ніжних корисних комах, наприклад, хижих ос. Посадіть солодкий аліссум поряд з кущистими культурами, як картопля, або нехай він пошириться, щоб утворити живий ґрунтовий покрив під вигнутими рослинами, як брокколі. Бонус: солодкий аромат аліссума запахне ваш сад.

Цвітна капуста та карликова цинія

Цвітна капуста та карликова цинія

Нектар із карликових цинній заманює божих корівок та інших хижих комах, які допомагають захистити цвітну капусту.

Полуниця та Чорнушка дамаська

Полуниця та Чорнушка дамаська

Висока блакитна квітка чорнушки дамаської чудово виглядає, посаджена в центрі широкого ряду полуниць.

Tags